Odpowiedź :
[tex]dane:\\f = 1 \ Hz = \frac{1}{s}\\t_1 = 1 \ s\\t_2 = 1 \ min = 60 \ s\\szukane:\\n_1 = ?\\n_2 = ?\\\\Rozwiazanie\\\\f = \frac{n}{t} \ \ |\cdot t\\\\n = f\cdot t\\\\n_1 = f\cdot t_1 = \frac{1}{s}\cdot 1 \ s = 1\\\\n_2 = f\cdot t_2 = \frac{1}{s}\cdot60 \ s = 60[/tex]
Odp. Struna w czasie 1 s wykonuje 1 drganie, a w czasie 1 min wykonuje 60 drgań.