Odpowiedź :
1.Forma zrzeszania się i edukacji chłopów
2.Wtedy Polscy rolnicy, handlarze mogli rywalizować z zamożniejszymi
3.Franciszek Stefczyk
Mam nadzieję że o to chodziło
Odpowiedź:
1.Historia spółdzielczości to dowód na to, jak szybko i kreatywnie ludzie nauczyli się reagować na dynamiczną rzeczywistość. To wspaniałe świadectwo tego, że do współtworzenia zaawansowanych i sprawnie działających organizacji gospodarczych zdolne były i są nie tylko najlepiej wykształcone elity z dostępem do nieograniczonego kapitału, ale również zwykli ludzie, którzy borykając się z problemami dnia codziennego potrafią wytworzyć potrzebne dobra z tego, czym dysponują tu i teraz.
2.W 1861 r., dzięki wielkiej reformie państwa Habsburgów, Galicja uzyskała autonomię i samorząd lokalny w postaci Sejmu Krajowego we Lwowie. Jednocześnie Polacy mieli możliwość posłowania w parlamencie austriackim w Wiedniu. Nowa polityka rządu cesarskiego, dążącego do pozyskania polskich środowisk, przyniosła spolszczenie galicyjskiej administracji i szkolnictwa oraz mianowanie namiestnikiem Polaka, przedstawiciela stronnictwa konserwatywnego Agenora Gołuchowskiego.
3.Krzysztof Kuba Kubiak, założyciel spółdzielni socjalnej Kuba - Bart zakłada kapelę podwórkową. Szuka muzyków i sponsorów
Wyjaśnienie: