2 Oblicz wartość siły F1, z jaką działano
na
mały tłok podnośnika.

Odpowiedź:
F2=500 N; S2=100 cm^2
F1=?; S1=20 cm^2
-----------------------------
p=F1/S1=F2/S2
F1=F2*S1/S2=500*20/100=100 N
Wyjaśnienie:
ciśnienie p=F/S działające na tłoki jest takie samo