👤

POMOCY JAK TO OBLICZYĆ

POMOCY JAK TO OBLICZYĆ class=
POMOCY JAK TO OBLICZYĆ class=
POMOCY JAK TO OBLICZYĆ class=

Odpowiedź :

0,7×0,1×4=0,28- białka. 0,28+74,25+0,28=74,81=75 kcal- maslo

82,5×0,1×9=74,25- tłuszcze. 10:100=0,1- przelicznik

0,7×0,1×4=0,28-weglowodany

120:100=1,2 przelicznik.

16,8×1,2×4=80,64. 80,64+20,52+5,28=106,44=106 kcal szynka

19×1,2×9=20,52

1,1×1,2×4=5,28

180:100=1,8. przelicznik. 209,52+48,6+0=258,12=258 kcal pierś

29,1×1,8×4=209,52

3×1,8×9=48,6

0×1,8×4=0

50:100=0,5 przelicznik. 18+0,9+4=22,9=23 kcal ogórek

0,9×0,5×4=18

0,2×0,5×9=0,9

2×0,5×4=4

300:100=3przelicznik. 88,8+162+336=586,8=587 kcal żurek

7,4×3×4=88,8

6×3×9=162

2,8×3×4=336

450:100=4,5 przelicznik. 126+81+414=621 kcal pierogi

7,2×4,5×4=126

2×4,5×9=81

23×4,5×4=414

200:100=2 przelicznik. 13,6+55,8+76=145,4=145 kcal marchew

1,7×2×4=13,6

3,1×2×9=55,8

9,5×2×4=76

mam nadzieję że dobrze!