👤

W naczyniu znajdują się 2 mole CO, oblicz:
a) masę CO
b) objętość CO w warunkach normalnych
c) liczbę atomów węgla


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) C (węgiel) - 2* 12 g/mol

   O (tlen) - 2* 16 g/mol

    Całość = 2* 12 + 2* 16 = 56 g/mol

b) 22,4 dm3 * 2 = 44,8 dm3 , wiemy to z prawa avogarda

c) 2 atomy węgla, bo w każdym molu po jednym