👤

5 czekolad kosztuje 17,50. A ile kosztuje 8 czekolad ?

Daje naj i dużo pkt


Odpowiedź :

Hej!

5 czekolad — 17,50 zł

1 czekolada — 17,50 zł : 5 = 3,50 zł

8 czekolad — 3,50 zł • 8 = 28 zł

Odp. 8 czekolad kosztuje 28 zł.

Pozdrawiam! - Julka

Odpowiedź:

17,50:5=3,50

3,50x8=28zł