Odpowiedź :
Odpowiedź:
zad 1
Marża = 25% więc cena gotowego wyrobu wynosi 125% ceny początkowej
125% = 125/100 = 1,25
4 zł * 1,25 = 5 zł
Odp: B
zad 2
2 * 150 kg + 2 * 20 kg + 2 * 5 kg = 300 kg + 40 kg + 10 kg = 350 kg
Odp: C
zad 3
2 * 200 g = 400 g
Odp: C
cena netto 1 kg faworków wynosi 10 zł * 120% = 10 zł * 1,2 = 12 zł
Odp: B