👤

Ile trzeba zapłacić za zużycie prądu, jeśli jedna żarówka o mocy 5 W świeciła się przez całą dobę. Cena 1 kWh to 80gr.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

10 groszy po zaokrągleniu (dokładny wynik 9,6 grosza)

Wyjaśnienie:

5 W = 0,005 kW

doba to 24 godziny

Energia elektryczna pobrana w ciągu 24 godzin:

0.005*24=0.12 [kWh]

Opłata za pobraną energię elektryczną:

0.12*80 = 9,6 [gr]

W rzeczywistości nie da się zapłacić części grosza, więc zaokrąglamy do 10 groszy.