WAŻNE POMÓŻCIE DO ŚRODY

Odpowiedź:
a)
t - czas poruszania się obiektu = 2 h
s - pokonanna droga = 50 km
v - predkość obiektu = s : t = 50 km : 2 h = 25 km/h
b)
t = 10 min = 1/6 h
s = 7 km
v - prędkośc obiektu = s : t = 7 km : 1/6 h = 7 km * 6 (1/h) = 42 km/h
c)
t = 15 s = 15/3600 h = 3/720 h = 1/240 h
s = 400 m = 0,4 km
v - prędkość obiektu = s : t = 0,4 km : 1/240 h = 0,4 * 240 (1/h) = 96 km/h