Odpowiedź :
Odpowiedź:
Ciśnienie wzrośnie 4 krotnie.
Wyjaśnienie:
Ciśnienie p
[tex]p=\frac{Fn}{S}[/tex]
S- pole powierzchni
Fn- siła nacisku
Fn-mg
[tex]m_2=2m_1\\\\S_2=0,5S_1\\\\p_1=\frac{Fn_1}{S_1}=\frac{m_1*g}{S_1} \\\\p_2=\frac{m_2g}{S_2}=\frac{2m_1g}{0,5S_1}=\frac{2}{0,5}\frac{m_1g}{S_1}=4p_1[/tex]