👤

Jeśli produkt kosztuje 25zł za 1kg to ile będzie kosztowało 20g?

Odpowiedź :

100 g = 2.5

10g =0.25

20g =0,50

1 kg=1000g=500·20g

Jeśli 1kg produktu kosztuje 25zł , to 20g kosztuje 500 razy mniej czyli 25zł:500=25/500zł=1/20zł=1/20·100gr=100/20gr=50gr .