proszę o pomoc ponieważ nie jestem dobry z matmy zadanie jest w załączniku

Odpowiedź:
x= cena początkowa za 1 kg jabłek
3* ( x+ 0,75 zł)=5,88 zł /:3
x+0,75 zł= 1,96 zł= szukane równanie
x= 1,96-0,75
x= 1,21 zł = początkowa cena jabłek za kg
Szczegółowe wyjaśnienie: