matlandia klasa 6
prędkość, droga i czas
pls niech ktoś pomoże!!!

Odpowiedź:
100km/h 1000m/min
1godz. 100km 60km
120min. 200km 120km
Odpowiedź:
rakieta porusza się z prędkością 100 km/h
więc
1)w czasie godz przebędzie 100km
2)w ciągu 120 min=2*60min=2h
czyli przebędzie dwa razy większą drogę 100*2=200km
ufo leci w prędkością 1000m/min
zamieniamy na km/h
1000m/min=[tex]1000*\frac{\frac{1}{1000} }{\frac{1}{60} }[/tex]/km/h=60km/h
więc w godz przebędzie:
1)
60km
2)
120km
Szczegółowe wyjaśnienie: