👤

witam,
borykam sie z pytaniem pomozecie?

kolarz wystartowal i w ciagu 100s uzyskal predkosc 10m/s jaka jest sila dzialania miesni kolarza,jezeli wraz z rowerem wazy 80 kg?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

siła F=8 N

Wyjaśnienie:

korzystamy z

siła= pęd/czas F=p/t

V=10 m/s

t=100s

m=80 kg

p - pęd

p=m*v

p=800 (kg*m)/s

F=p/t

F=800 (kg*m)/s /100s

F=8 N