👤

CHEMIA!!!
Okres półtrwania węgla-14 wynosi t 1/2 = 5,73 * 10do potęgi 3 (lat)
Radioaktywność zmniejszy się o 70% po upłynięciu ilu lat?
a) 10do potęgi 2
b) 10 do potegi 3
c) 10 do potegi 4
d) 10 do potegi 5
Bardzo proszę o pomoc


Odpowiedź :

Odpowiedź:

t1/2 = 5730 lat

100% = 0 lat

50% = 5730 lat

25% = 11460 lat =====> 30% = 10000 lat

Odp. D

Mam nadzieję, że pomogłem z tym zadaniem.

On Studier: Inne Pytanie