👤

Na masę pewnego roztworu wodnego kwasu siarkowego(VI) składa się w 76,55% tlen. Jakie jest stężenie masowe (wyrażone w procentach!) takiego roztworu kwasu siarkowego(VI) w wodzie?

MS = 32,07 g/molMO = 16,00 g/molMH = 1,008 g/mol