2.49. R. Do nitki długości l= 1 m przymocowano kulkę o masie m=0,4 kg. Kulka zakreśla okrąg w płaszczyźnie pionowej, poruszając się ruchem jednostajnym obrotowym o okresie T = 1 s. Oblicz napięcie nici w położeniu:
a) najniższym kulki,
b) najwyższym kulki,
c) poziomym nici (rys. 2.14).
