👤

SZYBKO!! rozwiąż zadanie za pomocą równania. W pasmanterii tasiemki niebieska i żółta kosztują po 3 zł za metr. Karolina kupiła o 20% więcej tasiemki żółtej niż niebieskiej. Za obie zapłaciła 66zł. Ile metrów żółtej tasiemki kupiła?
(błagam szybko, to na jutro na pierwszą lekcję. DAJE NAJLEPSZE!)​